3. óra

Óra áttekintése

Tervezett hossz: 90 perc

Óra vázlat

Stand up  

Időtartam Gyakorlat Elmélet Ajánlott
30 perc

Az első megbeszélés célja, hogy a gyakorlatvezető meggyőződjön arról, hogy a hallgatók megértették a CodeMetropolis program működését, ismerik annak üzembe helyezését és használatát. Elvárt haladás: CodeMetropolis ismerete, világ generálása, fordítás.

Órai feladatok

Otthoni feladatok

Csapatválasztás  

Időtartam Gyakorlat Elmélet Ajánlott
20 perc

Az óra elején a motivációként beszéljük át a csapatmunka előnyeit kiemelve azt a tényt, hogy manapság alapelvárás minden munkáltató részéről a csapatban történő munkavégzés. Megemlíthetjük, hogy léteznek még ugyan szakértői pozíciók, de ezek jellemzően magasabb képesítéshez és speciális területhez kötődnek, azonban ebben az esetben is fontos a megfelelő kommunikációs készség. A megbeszélést követően szerveződjenek 4-6 fős csapatok, a legjobb az, ha ezt önállóan végzik a hallgatók, de a gyakorlatvezető ösztönözze ezt a folyamatot.

Órai feladatok

  • Csapatok szervezése
  • Hogyan tartják a csapattagok egymással a kapcsolatot?
  • Ki milyen szerepet tölt be a csapatban?

Otthoni feladatok

  • Vegyük fel a kapcsolatot a csapattal.
  • Szervezzük meg és vegyünk részt az első megbeszélésen.
  • Rögzítsük a megbeszélésen elhangzottakat egy kapcsolódó memóban és töltsük fel azt a GitLab felületen lévő csapatfeladatot tartalmazó issue-hoz.

Issuek kiválasztása és a feladat megértése  

Időtartam Gyakorlat Elmélet Ajánlott
40 perc

Az issuek kiválasztását és csapatokhoz rendelését a gyakorlatvezető végzi a csapat összetételének figyelembevételével. A kiválasztott issue tartalma alapján a csapat alfeladatokra bontja azt, és felelősöket rendel hozzá. Az issuekat a GitLab felületén rögzíteni kell a kapcsolatok megjelölésével együtt.

Órai feladatok

Otthoni feladatok