Követelmények

A gyakorlaton folyamatos számonkérés zajlik.

A foglalkozásokon való részvétel követelményei és a távolmaradás pótlásának lehetősége

Kötelező résztvenni minden gyakorlaton az elejétől a végéig. A késés és az óra idő előtt történő elhagyása hiányzásnak minősül. Kettőnél több igazolatlan hiányzás esetén a kurzus nem teljesítettnek minősül. Az igazolatlanul kihagyott dolgozatok nem pótolhatóak.

Az igazolás módja a foglalkozásokon való távollét esetén

A távolmaradás időpontjára szóló orvosi igazolás, melyet a gyakorlatvezetőnek kell bemutatni a távolmaradás okának megszűnését követő első tanórán vagy a gyakorlatvezető fogadóóráján (esetleg e-mailben).

A Bíró2-n kihirdetett heti házi feladatok nem pótolhatók, mivel ezek folyamatos számonkérésnek minősülnek.

A félévközi ellenőrzések (beszámolók, zárthelyik) száma, témaköre és időpontja, pótlásuk és javításuk lehetősége

A félév során folyamatos számonkérés valósul meg, melyben 2 zárthelyi dolgozat kerül megírásra, valamint a gyakorlatok anyagához kapcsolódóan 10 darab házi feladat kerül kiosztásra.

Házi feladatok (15 pont)

  • Mivel ez a részteljesítés folyamatos számonkérésnek minősül, így nem javítható és nem pótolható.

  • A félév elején meghatározott heteken a hallgatóknak kötelező házi feladatuk van a Bíró2 rendszerében. A teljesítés határideje minden héten vasárnap 23:59:59.

  • A házi feladatokra szerezhető pontszám minden teljesített házi feladat esetén legfeljebb 2 pont, legalább 1 pont.

  • Egy feladat akkor teljesített, ha a feladatra szerezhető pontszám legalább 50 %-át eléri a hallgató. Ebben az esetben a teljesítése 1 pontot ér. Amennyiben a hallgató pontszáma alapján a heti beküldések felső 50 %-ában van (azaz a pontszáma, jobb, mint a beküldők 50 %-ának), a pontszáma 2.

  • Minimum követelmény: 3 darab Python házi feladat és 3 db JavaScript házi feladat sikeres teljesítése (ami 6 pontot is jelent).

  • Aki több, mint 2 Python, vagy több, mint 2 JavaScript feladatot sikertelenül teljesít (kihagyja, vagy nem éri el a feladatra szerezhető pontszám 50 százalékát), annak a kurzus nem teljesített, javításra nincs lehetőség.

Zárthelyi dolgozatok (80 pont)

A félév során két darab zárthelyi dolgozat lesz 40-40 pontért. Mindkét zh-ból el kell érni 20 pontot (50 %).

    1. zh (Python) ideje HÉTFŐI csoportoknak: 2023. október 30, a gyakorlat időpontja.
    1. zh (Python) ideje a többi csoportnak: 2023. október 23-i hét, a gyakorlat időpontja.
    1. zh (JavaScript) ideje: 2023. december 4-i hét, a gyakorlat időpontja.

A zárthelyiken a részvétel kötelező (mindenki csak a saját gyakorlatának idejében (amit Neptunban felvett) írhatja meg), csak igazolással pótolható!

Aki az első zárthelyin nem érte el az 20 pontot, annak mindenképpen javítania kell, azonban a 2. zárthelyit ekkor is célszerű jól megírnia, gyakorlás céljából!

Gyakorlati anyaghoz kapcsolódó versenyfeladatok (5 pont)

A félév folyamán különböző programozási feladatok is meghirdetésre kerülnek, ahol a forráskód funkcionális helyességén kívül egyéb szempontokat is figyelembe vehetünk, például: futásidő, méret, memóriahasználat, stb. A feladatok pontozásának részleteit a feladatok kihirdetésekor tesszük közzé. Ebből a részteljesítésből nincs minimum pont.

Pótlás

Csak a zárthelyik pótlására van lehetőség. Azok pótolhatnak, akik igazoltan nem tudták megírni valamelyik zárthelyi dolgozatot. Évközi teljesítések szorgalmi időszak utáni pótlása nem lehetséges. A pótlási szándékot a gyakorlatvezetőnek jelezni kell!

Python zh pótlás időpontja: 2023. november 06-i hét, a pontos időpont a gyakorlatvezetők által kerül meghatározásra. JavaScript zh pótlás időpontja: 2023. december 11-i hét, a pontos időpont a gyakorlatvezetők által kerül meghatározásra.

Javítás

Csak a zárthelyik javítására van lehetőség. Azok javíthatnak, akik nem érték el a zh minimumot (azaz legalább az egyik dolgozatuk 20 pont alatti). A javító az egész félévi anyagból van összeállítva és érvényteleníti az addig megírt zárthelyi dolgozatokat. Javítás során csak elégséges osztályzat szerezhető (sikeres javítás esetén 40 pontot kap a hallgató).

A zárthelyikhez hasonló feladatsor megoldása számítógép előtt. A megoldást a Bíró rendszerbe kell feltölteni. A javítódolgozat 2 részből áll (az egyes részek több feladatot is tartalmazhatnak), mindkét részből el kell érni a szerezhető pontszám 50 %-át. A javító dolgozat időpontja az utolsó szorgalmi héten lesz, a pontos időpontot a gyakorlatvezetők határozzák meg.

Védés

A gyakorlatvezető a félév során bárkitől kérheti a beadott dolgozat/házi feladat szóbeli védését is (egy előre egyeztetett időpontban). Ebben az esetben a hallgatónak hitelt érdemlően, szóban kell bebizonyítania, hogy a beadott munka a sajátja.

Amennyiben a hallgató a saját beadott munkájának működésével nincs tisztában, vagy pedig nem hajlandó megvédeni a beadott munkáját (többszöri felszólításra sem), a gyakorlat teljesítése megtagadható, amelyet nem lehet javítani.

Csalás/Plágium

Amennyiben egy hallgató esetében bármely részteljesítés esetén (bármilyen feladat, amire pont jár) csalásra vagy plágiumra derül fény, az illető gyakorlatának teljesítése sikertelen, javításra nincs lehetőség, a kurzus nem értékelhető.

Plusz pont

A számonkéréseken kívül a hallgatóknak lehetőségük van plusz pontok szerzésére is, az órán való aktív részvétellel. Ezek csak és kizárólag az elégséges szint elérése után érvényesek, egyik részteljesítés minimum pontszámába sem számítanak bele. Maximálisan 5 plusz pont szerezhető órai aktivitásért.

A félév teljesítésének követelményei

Zárthelyi minimum:

    1. zh: 50 % (20 pont)
    1. zh: 50 % (20 pont)

Heti Bíró2 feladatok:

  • Legalább 3 darab Python házi feladat és 3 db JavaScript házi feladat sikeres teljesítése (egy feladat akkor van teljesítve, ha a szerezhető pontszám 50 %-át megszerzi a hallgató).

Az osztályzat kialakításának módja

  • ZH-k: max. 80 pont
  • Házi feladatok: max. 15 pont
  • Plusz pontok: max. 5 pont
  • Gyakorlati anyaghoz kapcsolódó versenyfeladatok: max. 5 pont
  • Összesen: max. 100 pont

Ponthatárok

A gyakorlati pontozás a következőképpen alakul:

  • 0-50 elégtelen (1)
  • 51-62 elégséges (2)
  • 63-75 közepes (3)
  • 76-88 jó (4)
  • 89-100 jeles (5)

A számonkérés során felhasználható segédletek

A számonkérések során semmilyen segédlet nem használható.

Egyéb

A nem hivatalos egyetemi címről (...@stud.u-szeged.hu) küldött levelek semmisnek minősülnek és azokra nem válaszolunk.


Utolsó frissítés: 2023-10-11 07:49:33