Követelmények¶
Az előadások ebben a szemeszterben hibrid módon kerülnek megtartásra. Az előadásanyag megértését segítik a közzétett videók, valamint a https://okt.sed.hu címen található jegyzet egészíti ki. Az előadás időpontjában konzultációra lesz lehetőség, amelyen a felmerülő kérdéseket beszéljük át. Ezeken a részvétel nem kötelező.
A foglalkozásokon való részvétel követelményei és a távolmaradás pótlásának lehetősége
A legtöbb szak esetében a tárgy előfeltétele a Webtervezés tantárgy. Mindenki győződjön meg róla, hogy a saját mintaterve szerint van-e a tárgynak előfeltétele, és ha van, akkor azt teljesítette-e. Aki nem teljesítette, az NE vegye fel ezt a kurzust (mert év közben a Neptun le fogja dobni, esetleg majd vizsgaeredményt nem enged rögzíteni)!
A konzultációkon való részvétel nem kötelező, azonban az ott elhangzottak segíthetik a tananyag megértését.
Minden előadáshoz tartozik egy CooSpace teszt is, amelyek kitöltése szükséges a vizsgán való részvételhez. Ezeket minden héten vasárnap 23:59-ig lehet kitölteni, legfeljebb 5 alkalommal.
A vizsgán való részvétel feltétele
A vizsgára az a hallgató bocsájtható, aki a tárgy gyakorlatát legalább elégséges szinten teljesítette, és az előadáshoz kapcsolódó tesztek közül legalább 10 teszten legalább 75 %-os eredményt elér. A tesztek kitöltésére 5 alkalom áll rendelkezésre, és mindig az utolsó eredmény számít.
A vizsga menete
A vizsga két részből áll: egy írásbeli (beugró) részből, valamint egy szóbeli részből.
Írásbeli rész
Az írásbeli vizsga a CooSpace felületén lesz, ahol egy vizsgatesztet kell kitölteni. A vizsgán 100 pont szerezhető.
Amennyiben a hallgató 76 pont alatti eredményt ér el, az osztályzata a lent látható "Ponthatárok" rész alapján alakul.
Amennyiben a hallgató legalább 76 pontot szerez, dönthet, hogy megelégszik az írásbelin szerezhető legjobb osztályzattal, ami a közepes, vagy pedig a szóbeli vizsgán is részt vesz.
Amennyiben részt vesz a szóbeli vizsgán, úgy az osztályzata a szóbeli vizsgán kerül meghatározásra, amely lehet elégtelen is, de lehet jeles is (függetlenül attól, hogy hány pontot ért el az írásbeli vizsgán).
Szóbeli rész
A szóbeli vizsga az írásbeli vizsga után kerül megrendezésre, a vizsga helyszínén.
A szóbeli vizsgán a hallgatónak felelnie kell mind Python, mind JavaScript témakörből. A szóbeli vizsgán az előadás egyes témakörei kerülhetnek elő (ezeket lásd az előadás fóliáin). A beszélgetés során előfordulhat, egy egyszerűbb kódot meg kell írni számítógép előtt, vagy pedig az oktató által mutatott egyszerűbb kódot kell tudni elmagyarázni.
A szóban is vizsgázók érdemjegye a szóbeli vizsgát követően kerül megállapításra.
Ponthatárok
-
0-49 elégtelen (1)
-
50-62 elégséges (2)
-
63-75 közepes (3)
-
76-88 jó (4)
-
89-100 jeles (5)
A számonkérés során felhasználható segédletek
A számonkérések során semmilyen segédlet nem használható.
Ajánlott irodalom
-
Moncur, Michael G., Tanuljuk meg a JavaScript használatát 24 óra alatt, Kiskapu, 2006, ISBN: 9789639637160.
-
A Python programozási nyelv, ELTE IK, Programozási Nyelvek és Fordítóprogramok Tanszék, http://nyelvek.inf.elte.hu/leirasok/Python/index.php
-
Gérard Swinnen: Tanuljunk meg programozni Python nyelven, http://mek.oszk.hu/08400/08435/
-
Koós Antal: Python a gépben, Typotex Kft., 2016, e-könyv, ISBN: 13 978-963-2798-84-4, http://http://www.interkonyv.hu/konyvek/koos_antal_python_a_gepben
-
Holló Csaba: Üzleti webtechnológiák, Typotex Kiadó, 2011.
Egyéb
A nem hivatalos egyetemi címről (...@stud.u-szeged.hu) küldött levelek semmisnek minősülnek és azokra nem válaszolunk.